Panevėžio ir Plungės rajonų žemdirbių švenčių akimirkos

2016-11-23

Kiekvienas šalies rajonas turi savas žemdirbių pagerbimo tradicijas. Lapkričio 18 dieną panevėžiečiai ūkininkai ir kiti žemės ūkio darbuotojai rinkosi kino centre „Garsas“, kur vyko jau 21-oji šventė „Derlius 2016“. O plungiškiai ūkininkai tą pačią dieną suvažiavo į Žemaičių Kalvarijos kultūros centrą, kur taip pat paskelbti ir apdovanoti geriausi šių metų Plungės rajono ūkininkai.

Šių renginių viena rėmėjų – AB „Linas Agro“.  Panevėžiečių šventėje savo ištikimus partnerius-ūkininkus pagerbė įmonės vadybininkai-konsultantai Lina Plavičienė ir Tomas Linkevičius, o Žemaičių Kalvarijoje susirinkusius plungiškius ūkininkus sveikino vadybininkė-konsultantė Janina Astrauskienė.

Žembirbių švenčių metu įvertinami šių metų ūkininkavimo rezultatai, pageriami ir apdovanojami ne tik ūkininkai, bet ir kti žemės ūkio darbuotojai, bendrovių atstovai. Taip pat paskelbiami tradicinio konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojai.

Panevėžys. Rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Vytas Jakubonis pasidžiaugė, kad šiais metais panevėžiečiai ūkininkai prikūlė daugiau kaip trečdalį milijono tonų grūdų. Rajonas yra trečioje vietoje pagal ankštinių kultūrų derlių. Kasmet auga deklaruojamos dirbamos žemės plotai.

Ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms, dirbantiems žemės ūkyje darbuotojams šventinį vakarą buvo įteikti įvairūs apdovanojimai, kuriuos dalijo žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė, rajono meras, įvairios įmonės ir organizacijos.

Šiemet konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojais Panevėžio rajone paskelbti Paįstrio seniūnijos ūkininkai Snieguolė ir Alvydas Žilinskai (I vieta), Miežiškių seniūnijos ūkininkai Kristina ir Algis Murmokai (II vieta), Naujamiesčio seniūnijos ūkininkai Daiva ir Kęstutis Ragažinskai (III vieta). Tiesa, taip sutapo, kad tą pačią dieną Kaune vyko finalinis šio konkurso renginys ir rajonų I-III vietų laimėtojai buvo į jį išvykę. 

Iš viceministrės rankų padėkas gavo Krekenavos seniūnijos ūkininkas Vigandas Petrėnas, Miežiškių seniūnijos ūkininkas Stasys Rudys, Karsakiškio seniūnijos ūkininkas Marius Pauliukas ir kiti.

Rajono meras P. Žagunis, be kita ko, padėkas įteikė ūkininkui Alvydui Abukauskui, Mindaugui Kubiliui, melžėjai Vandai Žaldokienei, vairuotojui-mechanizatoriui Pauliui Katkevičiui.

Panevėžio rajono rudeninio arimo konkurso nugalėtojais tapo Robertas Kirkilas (I vieta), Vytautas Žmoginas (II vieta) ir Juozas Naulickas (III vieta). Už pavyzdingą melioracijos įrenginių priežiūrą įvertintas ūkininkas Raimondas Vitkauskas.

Valdas Vaiciulis

„Linas Agro“ vadybininkas-konsultantas Panevėžio rajone Tomas Linkevičius (dešinėje) su ūkininku Valdu Vaičiuliu.

Petras Nevulis

„Linas Agro“ vadybininkai-konsultantai Panevėžio rajone Tomas Linkevičius ir Lina Plavičienė su naujuoju Seimu nariu Petru Nevuliu (dešinėje).

Vaiva Urbonaviciene

„Linas Agro“ vadybininkė-konsultantė Panevėžio rajone Lina Plavičienė su ūkininke Vaiva Urbonavičiene (kairėje).

 

Plungė. Aktyviausi ir darbščiausi rajono žemdirbiai susirinko į Žemaičių Kalvariją, kuri šiemet yra paskelbta Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Juos pagerbti atvyko LR Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas ir ūkininkas Andriejus Stančikas, taip pat vietos valdžios atstovai.

Plungės rajonas turi įvairios specializacijos ūkių: tiek gyvulininkystės, tiek augalininkystės. Šiais metais konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojais tapo: Sandra ir Vytautas Kusai (I vieta) iš Žemaičių Kalvarijos seniūnijos, Lina ir Donatas Šleiniai (II vieta) iš Nausodžio seniūnijos bei Donata ir Domas Masiliauskai iš Alsėdžių seniūnijos. Geriausiu jaunuoju ūkininku šiemet išrinktas Darius Rimgaila iš Nausodžio seniūnijos.

Šventėje dalyvavusi „Linas Agro“ vadybininkė-konsultantė Janina Astrauskienė taip pat pasveikino ir įteikė įmonės dovanėles konkurso nugalėtojams S. Ir V. Kusams, D. Šleiniui. Ūkininkai Sigitas Pučkočumas ir Mindaugas Grikštas renginyje dalyvauti negalėjo, todėl įmonės skirtas dovanėles vadybininkė jiems nuveš į ūkius. „Linas Agro“ padėką taip pat pelnė Plungės rajono Ūkininkų sąjungos administratorė Rūta Endrijauskienė, kasmet daug prisidedanti prie žemdirbių švenčių organizavimo.

Sandra ir Vytautas Kusai

„Linas Agro“ vadybininkė-konsultantė Plungės rajone Janina Astrauskienė (centre) su konkurso „Metų ūkis 2016“ pirmosios vietos laimėtojais Sandra ir Vytautu Kusais.

Plunges zemdirbiu svente

Plungės rajono žemdirbius Žemaičių Kalvarijos kultūros centro salė pasitiko, papuošta „Linas Agro“ atributika.

Plunges zemdirbiu svente

Plungiškius ūkininkus sveikina rajono Ūkininkų sąjungos vadovas Marijus Kaktys ir administratorė Rūta Endrijauskienė.

Labai prasminga žemdirbiškų švenčių tradicija yra tai, jog įvertinamas ne tik ūkininkavimas, bet ir išrenkamos gražiausiai tvarkomos sodybos. Juk ne vien duona žmogus sotus. Tad šiais metais Plungės rajono gražiausios ūkininkų sodybos I-osios vietos nugalėtojais tapo Sandra ir Donatas Kakčiai iš Žemaičių Kalvarijos sen., II – osios vietos – Gražina ir Algimantas Lingiai iš Žlibinų sen., III-iosios – Paulina ir Antanas Vosyliai iš Kulių sen.

AB „Linas Agro“ informacija