Pažintis su ADAMA pesticidų gamykla Izraelyje

2016-12-16

Augalininkyste užsiimantiems ūkininkams įdomu ne tik išbandyti naujus augalų apsaugos produktus, bet ir susipažinti su jų gamyba. Kelios dešimtys Lietuvos žemdirbių turėjo progą nuvykti į Izraelį ir pamatyti kompanijos ADAMA fungicidų bei insekticidų gamyklą, kuri pastatyta tiesiog dykumoje.

ADAMA pesticidu gamykla

ADAMA Neot Chavov fungicidų fabrikas pastatytas Negevo dykumoje.

Su AB „Linas Agro“ bendradarbiaujantys ūkininkai, kurie per šių metų sezoną įsigijo tam tikrą kiekį fungicidų Acanto ir Maredo, lapkritį buvo pakviesti į kelionę po Izraelio žemę. Tikslas – susipažinti su šios įdomios šalies žemės ūkiu bei kultūra, aplankyti ADAMA pesticidų gamyklą.

Izraelis yra viena mažiausių, bet kartu ir viena reikšmingiausių Artimųjų Rytų valstybė. Izraelio istorijos pradžia siejama su bibliniais laikais, o dabar tai yra viena labiausiai išsivysčiusių pasaulio šalių. Izraelis – kontrastų žemė. Čia galima išvysti sniego skraiste pasidabinančius Galilėjos ir Golano kalnus, šiuolaikinius bei istorinius miestus, derlingas pakrantės lygumas bei bevaises dykumas – viską vienoje šalyje, kurios teritorija tris kartus mažesnė už Lietuvos. Verta pamatyti vieną seniausių ir reikšmingiausių pasaulio miestų Jeruzalę, druskingiausią pasaulio ežerą ir kartu žemiausią pasaulio vietą Negyvąją jūrą. Svarbiausias šalies pramonės, ekonomikos ir kultūros centras - Tel Avivas.

Izraelyje veikia dvi kompanijos ADAMA augalų apsaugos produktų gamyklos, kuriose gaminami fungicidai, insekticidai ir herbicidai. Lietuvos ūkininkai aplankė Neot Chovav gamyklą, esančią šalia Beer Sheva, Negevo dykumoje. Šioje gamykloje gaminami fungicidai ir insekticidai. ADAMA kompanijos atstovai supažindino su fabriko struktūra, produkcijos gamybos principais. Izraelyje labai trūksta gėlo vandens, todėl gamybai filtruojamas jūros vanduo. Šioje gamykloje iš atsivežamų žaliavų ir veikliųjų medžiagų išgryninami galutinės formuliacijos augalų apsaugos produktai, kurie būtų efektyvūs ir saugūs naudoti.

ADAMA pesticidu gamykla

Ūkininkų delegacija iš Lietuvos supažindinama su ADAMA Neot Chavov fungicidų fabriko valdymo procesais.

Fungicidai Acanto ir Maredo, kuriuos įsigiję ūkininkai ir turėjo galimybę apsilankyti Izraelyje bei ADAMA gamykloje, yra skirti javams nuo ligų apsaugoti. Jais galima purkšti žieminius ir vasarinius kviečius, žieminius ir vasarinius miežius, avižas, rugius bei cukrinius runkelius. Dviejų fungicidų mišinys prailgina apsaugos nuo ligų laikotarpį. Veikimas greitas ir sisteminis, pasireiškia ir fiziologinis žalinimo efektas. Viso to rezultatas – sveikesni javai ir didesnis derlingumas.

ADAMA pesticidu gamykla

ADAMA Neot Chavov fungicidų fabriko inžinierius (dešinėje) papasakojo apie fabriko modernizavimo laimėjimus ir pristatė dabartines jo veiklos galimybes.

Izraelyje veikiantys ADAMA pesticidų fabrikai yra ne vieninteliai. Ši kompanija turi ir daugiau gamyklų kitose šalyse. ADAMA įmonės augalų apsaugos produktais aprūpina daugiau kaip 120-ies pasaulio šalių žemdirbius. Tai yra septintoji pagal dydį agrocheminių produktų gamintoja pasaulyje, turinti per 50 dukterinių įmonių 45-ose šalyse. Kompanijos specialistai yra sukūrę daugiau nei 120 veikliųjų medžiagų. Izraelietiškos kilmės kompanijos ADAMA pavadinimas hebrajų kalba reiškia „žemė“. Kompanija žemės ūkio sektoriuje dirba jau 70 metų.

AB „Linas Agro“ informacija