Radviliškio ir Joniškio rajonų žemdirbių švenčių tradicijos

2016-12-02

Paskutiniam kalendoriniam rudens mėnesiui baigiantis, rajonuose žemdirbiai rinkosi apžvelgti metų ūkininkavimo rezultatų ir pagerbti geriausius ūkius. Lapkričio 25 dieną vyko Joniškio ir Radviliškio rajonų žemdirbių šventės. Jose tradiciškai sveikinti ir apdovanoti žemdirbiai, vyko kultūrinės programos.

AB „Linas Agro“ – šių renginių rėmėja. Joniškio kultūros centre vykusioje žemdirbių šventėje dalyvavo „Linas Agro“ vadybininkas-konsultantas šiame rajone Egidijus Beklešovas, o Radviliškio rajono žemdirbių šventėje, kuri vyko miesto kultūros centre, - šiame rajone dirbantis įmonės vadybininkas-konsultantas Šarūnas Urbas.

Radviliškio rajono žemdirbių šventė turi ilgametes tradicijas. Šiemet ji vyko jau 21 kartą. Nuo pat pirmos šventės radviliškiečiai žemdirbiai pabūti kartu renkasi visuomet tuo pačiu metu – paskutinį lapkričio penktadienį. Šiemet į Radviliškio kultūros centro salę suvažiavo keli šimtai žmonių, tarp jų -  ne tik žemdirbiai, bet ir pakviesti rajono verslo atstovai. 

Radviliskio r. derliaus svente

Radviliškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus ilgametis vedėjas Alfredas Juozapavičius (kairėje) džiaugiasi, kad kasmet pavyksta puoselėti žemdirbių bendrystės tradicijas.

Radviliškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus ilgametis vedėjas Alfredas Juozapavičius pastebi, kad dabar jau išaugo nauja ūkininkų karta – į šventę atvyksta ne tik ūkius prieš du dešimtmečius ėmę kurti tėvai, bet ir pastaraisiais metais ūkininkauti pradėję jų vaikai. „Mūsų susibūrimo svarbiausias tikslas – kad rajono žemdirbiai nenutoltų vieni nuo kitų, kad seniūnijų ūkininkai pažinotų vieni kitus, pabendrautų. Siekiame, kad kaimų žmonės nesusvetimėtų. Ir džiaugiamės, jeigu tai pavyksta. Šias rudeninės šventės tradicijas tikimės puoselėti ir ateityje. Įmonė „Linas Agro“ yra mūsų renginio nuolatinė rėmėja. Jau daugelį metų bendradarbiaujame ir tai labai vertiname“, - sako A. Juozapavičius.

Radviliskio r. derliaus svente

AB „Linas Agro“ yra nuolatinė Radviliškio rajono žemdirbių švenčių rėmėja.

Pasak A. Juozapavičiaus, geriausius rezultatus Radviliškio rajone pasiekę ūkininkai buvo nominuoti pernai, 20-toje, jubiliejinėje, žemdirbių šventėje. Kiti reikšmingesni apdovanojimai vėl bus skelbiami po kelerių metų. Radviliškiečiai pastaruoju laiku nerengia „Metų ūkio“ konkurso.

Tuo tarpu Joniškio rajone konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojais šiemet tapo: Aleksas ir Irena Vaitkai iš Satkūnų seniūnijos (I vieta), Svajūnas ir Ingrida Nazarai iš Kriukų seniūnijos (II vieta), Benjaminas ir Marija Rimdžiai iš Kepalių seniūnijos (III vieta). Beje, Rimdžiai ne tik ūkininkauja, Benjaminas yra „Linas Agro“ Joniškio elevatoriaus technikos vadovas.

Joniskio r. derliaus svente

Joniškio rajono Kepalių seniūnijos ūkininkai Benjaminas ir Marija Rimdžiai šiemet konkurse „Metų ūkis 2016“ užėmė III vietą.

Joniškio rajono žemdirbių šventės rengėjai taip pat puoselėja gražias tradicijas. Pagerbta, įvairiais padėkos raštais, suvenyrais apdovanota daug žemdirbių. Štai Plikiškių kaimo ūkininkui Viktorui Pamparui padėkos raštą už darbštumą ir energiją kuriant ūkį įteikė žemės ūkio viceministras. Beje, šis ūkininkas augalininkystės technologijų klausimais dažnai konsultuojasi su „Linas Agro“ vadybininku-konsultantu E. Beklešovu. Kiekviena iš 10-ties rajono seniūnijų paskelbė ir apdovanojo savo „2016 metų žemdirbį“.

Joniskio r. derliaus svente

Pagerbti geriausi Joniškio rajono ūkininkai.

Kartu su kalendorinio rudens pabaiga rajonuose baigiasi ir žemdirbių šventės. Derlius aruoduose, galime apibendrinti rezultatus ir kasmet padėkoti ūkininkams už tai, kad turime lietuviškos duonos. Prasidėjo gruodis, susikaupimo ir poilsio metas prieš naują sezoną. Žemdirbys visuomet viliasi, kad jis bus palankus.

AB „Linas Agro“ informacija